Nyhende |
|||
Buss for båtTorkel Myklebust (t.h.) meiner den beste løysinga Kolumbus kan komma med er betra kapasitet på hurtigbåten. Kolumbus signaliserer at buss frå Sandeid er eit godt alternativ.
Av Marita Ims Reisande til indre Ryfylke har opplevd vanskar med å få plass på hurtigbåten frå Stavanger fredag ettermiddag. Måndag presenterte styreleiar i Kolumbus, Odd Aksland, løysinga på plassproblema på hurtigbåten: Reisande som skal til indre Ryfylke kan ta hurtigbåt frå Stavanger til Sandeid, og buss for båt frå Sandeid til Sauda.
- Ikkje eit tilbod for alle Ordførar Torkel Myklebust er skeptisk. - For dei som skal til Jelsa og Hebnes er ikkje dette noko alternativ, påpeikar han, som meiner at den beste løysinga ville ha vore betre kapasitet på båten. Likevel vil han venta med dommen for å sjå korleis situasjonen utartar seg.
Les meir i papir-/pdf-utgåva
|
|||


