RSS feed

Ved å klikka her, kan du abonnere på dei siste sakene som blir lagt ut under Nyhende.

Været

Nyhende

Print
Publisert 19.06.2012

    Buss for båt

    Torkel Myklebust (t.h.) meiner den beste løysinga Kolumbus kan komma med er betra kapasitet på hurtigbåten. Kolumbus signaliserer at buss frå Sandeid er eit godt alternativ.

    Saudaordførar Frode Sulen, styreleiar i Kolumbus, Odd Aksland og suldalsordførar Torkel Myklebust fann tonen måndag. Sjølv om Myklebust er skeptisk til forslaga som skal betra forholda på hurtigbåten til indre Ryfylke.

    Av Marita Ims

    Reisande til indre Ryfylke har opplevd vanskar med å få plass på hurtigbåten frå Stavanger fredag ettermiddag. Måndag presenterte styreleiar i Kolumbus, Odd Aksland, løysinga på plassproblema på hurtigbåten: Reisande som skal til indre Ryfylke kan ta hurtigbåt frå Stavanger til Sandeid, og buss for båt frå Sandeid til Sauda.

     

    - Ikkje eit tilbod for alle

    Ordførar Torkel Myklebust er skeptisk. - For dei som skal til Jelsa og Hebnes er ikkje dette noko alternativ, påpeikar han, som meiner at den beste løysinga ville ha vore betre kapasitet på båten. Likevel vil han venta med dommen for å sjå korleis situasjonen utartar seg.

     

    Les meir i papir-/pdf-utgåva